Oryginalne części BMW

O tym jak istotne jest inwestowanie w oryginalne części do samochodów BMW przekonało się wielu kierowców. Względy bezpieczeństwa, zachowanie gwarancji oraz wyższa wartość pojazdu w przypadku sprzedaży to najczęściej wymieniane powody zakupu właśnie części oryginalnych.

bmw-logo

Litery widniejące w logo marki BMW to skrót od niemieckiego "Bayerische Motoren Werke" czyli "Bawarskie Zakłady Silnikowe". Marka BMW została założona 7 marca 1916 roku przez Gustava Otto oraz Karla Rappa, którzy początkowo zajmowali się tworzeniem silników samolotowych. Dlatego początkowa nazwa firmy brzmiała BFW - "Bayerische Flugzeug Werke" – "Bawarska Fabryka Samolotów". Charakterystyczne logo BMW, czyli biało-niebieska szachownica wpisana w koło przedstawia właśnie śmigło samolotu na tle nieba. Co ciekawe, przez lata jego forma pozostawała bardzo podobna. W 1918 roku wraz z rozszerzeniem działalności marki nazwa została zmieniona na obecną. W 1923 roku koncern BMW zaczął produkować już silniki do innych typów pojazdów jak łodzie, motocykle i samochody osobowe.

Na targach motoryzacyjnych w Berlinie firma zaprezentowała pierwszy pojazd - motocykl BMW R32 z silnikiem typu Bokser z cylindrami poprzecznymi. W 1928 roku BMW przejęło niewielkiego producenta samochodów Dixi - Fahrzeugfabrik Eisenach A.G. Na początku kontynuowano produkcję modelu Dixi pod barwami BMW, jednak już w 1932 roku marka zaprezentowała swoją pierwszą własną konstrukcję zbudowaną w Berlinie - BMW 3/20 PS AM1. Zaprojektowany i wyprodukowany od podstaw był dopiero model BMW 303, z 6-cylindrowym silnikiem o pojemności 1,2 litra konstrukcji Fritza Fiedlera. To właśnie ten model zapoczątkował charakterystyczne, dwusegmentowe wloty powietrza, rozpoznawane w pojazdach tej marki do dzisiaj. Nowe BMW 303 uczciło swoją premierę podczas Międzynarodowej Wystawy Samochodowej w Berlinie w 1933 r., gdzie wystawione zostały trzy wczesne prototypy tego modelu. Po zaprezentowaniu BMW 328, sportowego roadstera, BMW przez długi czas udowadniało, że jest nie do pokonania w swojej klasie. Szczególnie 328 przekonał nie tylko swoją konstrukcją, lecz także niezliczonymi sukcesami w zawodach samochodów sportowych, m.in. Mille Miglia w 1940 roku. Model 328 wyposażony był w dwulitrową jednostkę o mocy 80KM. Dzięki temu modelowi BMW weszło do klubu marek produkujących samochody sportowe. Dopiero po II wojnie światowej powstały kolejne modele osobowe - BMW 501 oraz BMW 502.

Obecnie do BMW należą marki Rollsy-Royce oraz Mini. Produkowana jest szeroka gama samochodów i motocykli. Firma kojarzona jest jako producent samochodów luksusowych i sportowych spod znaku M, a jego produkty należą do klasy wyższej. Na rynku polskim sprzedawane są niemal wszystkie modele BMW. Osobowe począwszy od najmniejszej serii 1 aż po limuzynę serii 7, roadstery Z3 i Z7, SUV’y X3, X5 i X5, a także sportowe M1, M3, M5, M6 oraz M8.

Jeśli jesteś zainteresowany oryginalnymi częściami do swojego BMW, złóż zapytanie już teraz, klikając poniższy przycisk:


Złóż zapytanie o części Zobacz aktualne promocje