Oryginalne części Fiat

Fiat czyli Fabbrica Italiana Automobili Torino to firma która powstała w 1899 roku we Włoszech. Po zakupie istniejącej firmy produkującej samochody mieszczącej się w Turynie Giovani Agnellii wraz z Roberto Biscaretti di Ruffia zaczęli produkować nowe samochody nazwane marką Fiat.

Pierwszym modelem była Fiat 3.Był to pojazd częściowo składający się z powozu konnego, brezentowej kabiny i małego silnika spalinowego. W 1939 roku Fiat posiadał dwie fabryki. Jedną w Lingotto, drugą w Mirafiori. Rozwój Koncernu Fiat był bardzo dynamiczny. Przejął on takie marki jak Magnetti Marelli, Weber, Autobianchi. Pod koniec lat 60 XX wieku Fiat stał się także posiadaczem takich marek jak Ferrari i Lancia. W latach siedemdziesiątych Fiat nawiązywał także współpracę z francuskim koncernem Psa Peugeot Citroen. W 1979 roku holding Fiata powiększył się o nowe marki takie jak Abarth, Alfa Romeo ,Maserati, Iveco.

Polska ma też swój wkład w rozwój marki Fiat. Od ponad 30 lat na Polskich drogach pojawia się model Fiata 126p. W Polsce uruchomiono także produkcję takich Modeli jak Fiat 125P , Cinqecento, Seicento , Bravo,Brava Fabryki Fiata w Polsce mieszczą się w Tychach i Bielsku Białej . Bardzo popularnymi modelami kupowanymi przez Polaków są modele Punto ,Pali, Panda .Fiat Ducato. Koncern Fiata przejął także kontrolę nad koncernem Chrysler z siedzibą w Usa a także markę Dodge i Jeep. Od 2007 roku Fiat bardzo dynamicznie zaczął rozbudowywać dział samochodów dostawczych (Fiat Profesional).Oferując takie modele jak Fiat Ducato, Fiat Doblo,Fiat Scudo,.. Pozostałe modele Fiat bardzo popularne na świecie to Fiat 500,Croma,Marea,Uno,Tipo ,Siena,Punto. Samochody te występują w różnych wersjach nadwozia mianowicie: sedan, kombi, hatchback trzy drzwiowy, hatchbach 5 drzwi, pick up, nadwozie pełne , furgon ,van, autobus. Fiat posiada fabryki rozmieszczone praktycznie na całym świecie produkujące oryginalne części, podzespoły, akcesoria, silniki, elementy zawieszenia i nadwozi do modeli produkowanych przez swoje oddziały.

Jeśli jesteś zainteresowany oryginalnymi częściami do swojego Fiata, złóż zapytanie już teraz, klikając poniższy przycisk:


Złóż zapytanie o części Zobacz aktualne promocje